Doğal Saç Bakım Yağının Faydaları

 1. Omega 9, omega 3, E vitamini yağı içeriği ile saçları kökten uca besler, güçlendirir ve hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
 2. Özellikle uzun saçlarda tarama, kurutma, fön işlemlerinde koparak dökülmeleri en aza indirger.
 3. Protein kaybı, saç dökülmesinin ve kelliklerin arkasındaki temel nedenlerden biri olarak kabul edilir. Aspir yağı, protein kaybını büyük ölçüde engelleyerek, saçların büyümesi için kullanılabilir.
 4. Antioksidan özelliği, saçın içsel stres veya UV ışınları sonucunda ortaya çıkabilen serbest radikallerle saldırılmasını önler.
 5. Buğday yağı saç derisine ve buna bağlı olarak saçlara iyi gelir. Saç köklerini güçlendiren buğday yağı, sert ve şekil almayan saçları yatıştırır, saç kırıklarının oluşmasını engeller.
 6. Nar çekirdeği yağı enfeksiyon ve mantar ile mücadele özellikleri sayesinde kepek gibi kafa derisi problemlerini ortadan kaldırabilir. Ayrıca kafa derisindeki kaşıntı ve iltihapları da giderebilir.
 7. Saç derisindeki kir ve dış etkenlerden kaynaklı biriken tortuları dışarıya atar.
 8. Özellikle kepeklenmeye karşı kalıcı bir çözüm getiren ısırgan tohumu yağı ‘antiegzemic’ içeriği sayesinde saç derisindeki problemlere karşı etkili bir bakım sağlar.
 9. Antiaging içeriğiyle adeta bir gençlik pınarı olan ısırgan tohumu yağı hücrelerin yenilenmesini sağlar. Saç köklerini canlandıran bu yağ sayesinde foliküller nefes alır. Hızlıca saç kökleri tarafından emilen ısırgan tohumu yağı kısa sürede etkisini gösterir. Oluşturduğu yumuşak ve taze doku saç gelişimini destekler.
 10. Isırgan tohumu yağı saçın hammaddesi olan keratini güçlendirerek saç tellerini besler. Böylece kalınlaşan saç telleri kuvvetle foliküllere tutunur. Saç dökülmesi düzenli kullanım sonunda azalır ve durur. Birçok besleyici bakım yağı gibi ısırgan da saç dökülme sorunu olanların hizmetinde hazır bulunur.
 11. Saç dökülmesini önlediği gibi dökülen saçların yerine yenisinin gelmesi konusunda yardımcı olmaktadır.
 12. Saç köklerini besleyip, saçı güçlendirir, doğal saç bakımı yapar.
 13. Saç büyümesini teşvik eden yüksek bir penetrasyon yeteneğine sahip olan susam yağı ayrıca saç kimyasalları tahrip olan saçlara güç vererek uzamasını hızlandırır.
 14. Kafa derisindeki kan dolaşımını hızlandırır. Böylelikle saçlara aktarılan besin ve minareller artar, Bu şekilde daha sağlıklı, güçlü, canlı ve nemli saçlara sahip olabilirsiniz.
 15. Saçları dıştan sararak dış faktörlerin saçı yıpratmasını önler.

Doğal Saç Bakım Yağı – İçindekiler

 • Argan Yağı
 • Buğday Yağı
 • Nar Çekirdeği Yağı
 • Isırgan Tohumu Yağı
 • Defne Yağı
 • Susam Yağı
 • Tatlı Badem Yağı
 • Zeytinyağı
 • Aspir Yağı
 • Limon Yağı

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir