Saç Sabun / Katı Şampuanlarla İlgili Yöntem ve İçerikler

* Saç Sabun / Katı Şampuanlar nasıl yapılır?

* Saç Sabun / Katı Şampuanın içinde ne var?

* Sabuncu Efendi Saç Sabun / Katı Şampuanları sülfat içerir mi?

* Saç Sabun / Katı Şampuanlarının pH dengesi nedir?

Saç Sabun Katı Şampuan Kullanımı Hakkında Merak Edilenler 4

Saç Sabun / Katı Şampuanları nasıl yaparsınız?

   Saç Sabun / Katı Şampuanları yapmak için bir dizi farklı işlem vardır. Soğuk işlem (Cold Proses) ve sıcak işlem Saç Sabun / Katı Şampuanlar yapmak için iyi yöntemlerdir. Erit ve dök başka bir yaklaşımdır, ancak şampuan kalıbından çok deterjan bazlı bir sabun oluşturur. (Düşük kalitede olma eğiliminde oldukları için eritip dökerek dökülen Saç Sabun / Katı Şampuanlarından kaçınmanızı öneririz.)

   Şu anda, tüm Sabuncu Efendi Saç Sabun / Katı Şampuanlarını yapmak için soğuk işlem kullanıyoruz. Bu yöntem, en kaliteli sabunu üretebilmek için dünyada kabul gören yöntemdir.

   Nasıl Yapıyoruz; öncelikle kullanacağımız yağları bir kaba koyuyoruz daha sonra yağları sabuna çevirecek olan sabun alkalini ekliyoruz. Ardından belirlediğimiz oranda SuperFat uyguluyoruz.

   Düzgün bir şekilde karıştırıldıktan sonra sıvıyı kalıplara döküyoruz. Daha sonra ya bir gece ya da iki güne kadar bekletiyoruz. Bu süre yağların yumuşaklığına bağlıdır. Yeterince sertleştikten sonra, Saç Sabun / Katı Şampuanları kalıptan çıkarıyoruz.

   Her Saç Sabun / Katı Şampuanları daha sonra 4-6 hafta boyunca olgunlaşmaya bırakıyoruz. Son olarak, her bir şampuan çubuğunu sarıp etiketleyerek taşıma için hazır hale getiriyoruz.

Saç Sabun / Katı Şampuanlarda ne var?

   Piyasada birçok Saç Sabun / Katı Şampuan vardır ve bunlar tür, içerik, işlem ve kalite açısından farklılık gösterir. Bununla birlikte, çoğu Saç Sabun / Katı Şampuanlar temizleme yağları, nemlendirici yağlar, bazı uçucu yağlar, bitkiler ve/veya kokuların (Sabuncu Efendi ürünlerinde kesinlikle yapay koku ve renklendirici içermez) kombinasyonunu içerir. Saç Sabun / Katı Şampuanlarımız için kullandığımız malzemeler konusunda çok titiziz. Mümkün olduğu kadar az ve temin edebileceğimiz en yüksek kalitede içerik eklemeyi hedefliyoruz.

Sabuncu Efendi Saç Sabun / Katı Şampuanları kimyasal maddeler içermez mi?

   Evet. Hiçbir Saç Sabun / Katı Şampuanımız kimyasal maddeler İÇERMEZ. Saç Sabun / Katı Şampuanlarımız hiçbir koruyucu madde içermez. Ek olarak, SLS, ALS, SLES, ALES, silikon, paraben ve glüten içermez. Deterjan, yapay koku, renk, alkol, DEA, üre veya formaldehit içermezler. Ayrıca hayvanlar üzerinde test etmiyoruz ve tüm ürünlerimiz vegan yapıdadır.

Saç Sabun / Katı Şampuanların pH dengesi nedir?

   Bir Saç Sabun / Katı Şampuanların pH dengesi birinden diğerine değişir. Bu genellikle seçilen bileşenlerle ve şampuan kalıbını yapmak için kullanılan işlemle ilgilidir. Çubuklarımız doğal bir işlem kullanılarak yapılmıştır ve bu nedenle yüzey aktif maddeler ve kimyasallarla yapılanlardan biraz daha alkali bir dengeye sahiptir. Saç Sabun / Katı Şampuanlarımız pH değeri 9 ile 10 arasındadır.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir