Saç Sabun / Katı Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi

* Saç Sabun / Katı Şampuan nedir?

* Saç Sabun / Katı Şampuanlar nasıl ortaya çıktı?

* Neden bir Saç Sabun / Katı Şampuan kullanmalıyım?

* Saç Sabun / Katı Şampuanların avantajları nelerdir?

* Bir Saç Sabun / Katı Şampuan ile Kalıp Sabun arasındaki fark nedir?

* Bir Saç Sabun / Katı Şampuan ne aramalısınız?

* En iyi Saç Sabun / Katı Şampuanlar hangileridir?

* Sabuncu Efendi Saç Sabun / Katı Şampuanlarının diğerlerinden farkı nedir?

Saç Sabun Katı Şampuan Kullanımı Hakkında Merak Edilenler 2

Saç Sabun / Katı Şampuan nedir?

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar; saçta kullanılmak üzere özel olarak formüle edilmiş doğal bir kalıp sabundur.

   Çoğu şampuan sıvı haldedir. Saç Sabun / Katı Şampuanlar, sıradan bir şampuanın yaptığı her şeyi yapar, ancak katı formdadır. Saç Sabun / Katı Şampuanlar kalıp sabunlara benzer. Bununla birlikte, içerikleri sağlıklı bir saç derisini ve saçı desteklemek için özel olarak seçilmiştir. Saç Sabun / Katı Şampuanlar; saçlarınızı temizler, hacim kazandırır, korur ve parlaklığını arttırır. Ayrıca saçlarınızı nemlendirebilir.

   Çoğu Saç Sabun / Katı Şampuan doğal malzemelerle yapılır. %10 doğal olanlar koruyucu, kimyasal, deterjan ve diğer istenmeyen katkı maddeleri içermez. Saç Sabun / Katı Şampuanları oldukça konsantredir (çünkü su onların ana içeriği değildir). Ayrıca daha az paketleme gerektirirler. Seyahat için idealdirler; az yer kaplarlar ve dökemezler.

Saç Sabun / Katı Şampuanlar nasıl ortaya çıktı?

   Saç deriniz sebum (saç ve vücudumuzun salgıladığı yağa sebum denir) salgılar. Sebum; aynı zamanda kiri ve kepeği de toplar. Yıllar geçtikçe saçı temizlemeye yönelik birçok yaklaşım olmuştur. Eski Sümerler saçlarını parlak tutmak için yağlarlardı (ayrıca saç kokusunu parfümle maskelerlerdi). Orta Çağ’da; yanmış arpa ekmeği, tuz ve yağları saçlarına sürüyorlardı.

   Şampuan ismi Hindistan’dan gelir. Bir tür saç ve vücut masaj demektir (Hintçe’de chāmpo olarak adlandırılır). Sömürge tüccarları bunu deneyimlediklerinde, uygulamayı İngiltere’ye getirdiler. İlk ticari şampuan ürünü 1914’te daha sonra geldi ve hızla gelişti. Çoğu modern şampuan, kiri temizlemek ve saçta yumuşak bir his bırakmak için bir yüzey aktif maddey bir yardımcı yüzey aktif maddeyle birleştirir.

   Bazı sıvı şampuanlar zararlı kimyasallar içerir. Bu nedenle birçok insan tamamen doğal şampuanlara yöneliyor. Bazı Saç Sabun / Katı Şampuanlar hala kimyasallar içermesine rağmen, çoğu içermez. Bu nedenle, şampuan için evrimsel bir adım olduğuna inanıyoruz. Tamamen doğal Saç Sabun / Katı Şampuanlar; herhangi bir sentetik deterjan veya sert kimyasallar olmadan sıvı bir şampuanın temizleme gücünü sunar.

Neden bir Saç Sabun / Katı Şampuan kullanmalıyım?

   Bu zor bir soru. Her şey saçınıza ve neye değer verdiğinize bağlıdır. Bazı saç tipleri sıvı şampuanlarla daha iyi sonuç verir. Bu sizin için geçerliyse, standart şampuanlarımnzdan birine bağlı kalmanız yeterlidir. Bununla birlikte, birçok insan Saç Sabun / Katı Şampuanları oldukça hoş bulur.

   Mağazadan satın alınan sıvı şampuanlara bir göz atalım. Bunlar genellikle saçınızdaki koruyucu yağları soyan ve saç derinizi kurutan petrol bazlı deterjanlar kullanırlar. Daha sonra parlaklık eklemek için dimetikon kopoliol gibi silikon bazlı bileşenlere güvenirler. Böylece saçları doğal yağlardan arındırır ve sağlıklı saçların özelliklerini taklit etmek için kimyasallar kullanırlar. Bu bileşenler saçın incelmesine neden olabilir. Ayrıca saçınızda kalıntı birikmesine neden olurlar.

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar; baz olarak doğal yağları kullanır. Bunlar saç derinize nazik davranır ve derinlemesine nemlendirirken temizlerler. Saçınızın doğal koruyucu yağlarını saçınızdan uzaklatırmazlar. Bu yağlar saçınızı sağlıklı ve parlak tutar. Bununla birlikte, kimyasal ağırlıklı şampuanlardan kalan kalıntıları giderirler (özellikle çok sayıda yapay içerik ve koruyucu içeren şampuanlar kullanıyorsanız).

Saç Sabun / Katı Şampuanların avantajları nelerdir?

   Saç Sabun / Katı Şampuanların faydaları saymakla bitmez. Genel olarak belirtmek gerekirse; kalite, işlev, rahatlık ve çevresel faydaları diyebiliriz.

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar genel olarak yüksek kalitelidirler. Çoğu, tamamen doğal bitkisel yağlardan ve diğer doğal bileşenlerden oluşur. Tipik olarak koruyucu, sentetik ve diğer istenmeyen katkı maddelerini içermezler. Çoğu sodyum lauril sülfat (SLS) içermediği için saçınızı kurutmaz veya zarar vermez. Doğal bir köpük oluştururlar ve saçınızı temiz ve sağlıklı hissettirirler.

   Saç Sabun / Katı Şampuanları da işlevseldir. Taşıma esnasında sızma ve dökülme meydana gelmez bu nedenle özellikle seyahat için çok uygundurlar. Güvenlik sorunu oluşturmadıkları için, uçuş esnasında el bagajınızda götürebilirsiniz. Saç Sabun / Katı Şampuanınızı kampa veya spor salonuna sorunsuzca götürebilirsiniz. Çantanızda bırakacak kadar küçüktür. Ayrıca, Saç Sabun / Katı Şampuanları güzelce depolanır ve banyonuzun dağınıklığını azaltır.

   Saç Sabun / Katı Şampuanları kullanışlıdırlar. Uygulaması kolaydır: sadece ıslak saça sürün ve doğal bir köpük için gerisini Saç Sabun / Katı Şampuana bırakın. Çoğu kişi için Saç Sabun / Katı Şampuanlar fonksiyoneldir; yani ek olarak saç kremi kullanmaya gerek kalmaz. Bazıları bu sabunlarla tüm vücut yıkarlar hatta tıraş sabunu olarak kullanırlar.

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar çevre dostudur. Neredeyse tamamen ambalajsızdırlar, oysa sıvı şampuanlar çok fazla ambalaj gerektirir. Saç Sabun / Katı Şampuanlar aynı zamanda küçük ve hafiftirler, bu da nakliye gereksinimlerini azaltır. Saç Sabun / Katı Şampuanlar çok yoğun oldukları için, sıvı muadillerine göre onlardan daha fazla yıkama elde edebilirsiniz.

Bir Saç Sabun / Katı Şampuan ile Kalıp Sabun arasındaki fark nedir?

   Kalıp Sabunlar ve Saç Sabun / Katı Şampuanlar benzerdirler, ancak farklı bileşenler içerirler. Her ikisi de farklı işlemler kullanılarak yapılabilir. Bu nedenle, her bir sabun türü kendi benzersiz amacına uygundur. İkisi arasındaki temel fark, kullanılan yağ türleri ve içinde bulunduğu hacimle ilgilidir. Ayrıca, Saç Sabun / Katı Şampuanlarının çoğunun toplu olarak üretilmediğini de belirtmek gerekir. (Bu muhtemelen daha popüler hale geldikçe değişecektir.)

   Kalıp sabunlar tipik olarak kaliteli yağlar kullanılarak yapılırlar. Kalıp sabunlar köpürse de, şampuan veya Saç Sabun / Katı Şampuanlarında bulacağınız kadar köpük oluşturmazlar. Ek olarak, özel ihtiyaçları ve sorunları gidermek için birçok özel kalıp sabun mevcuttur. Örneğin bebekler için özel olarak formüle edilmiş bebek sabunları, yüz sabunları, makyaj sabunları, duş sabunları, ayak sabunları, lif kabağı sabunları gibi daha birçok sabun çeşidi bulunmaktadır.

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar saçla kullanılmak üzere yapılmıştır. Elbette, onları vücudunuzun her yerinde kullanabilirsiniz, ancak en iyi şekilde saç üzerinde kullanılırlar. Saç Sabun / Katı Şampuanlar, yüzey aktif maddeler (sıvılar arasındaki yüzey gerilimini düşüren bileşikler) olarak işlev gören daha yüksek konsantrasyonda yağlara sahiptir. Bu şampuanlar, saç kütlesine nüfuz etmek, daha zengin köpük oluşturmak ve saçınızı ağırlaştırmadan nemlendirmek için yapılmıştır. Kullanımları saçtaki doğal yağların korunmasına, saç kırılmasının azaltılmasına ve saç büyümesinin uyarılmasına yardımcı olur.

   Yani özetlemek gerekirse; Saç Sabun / Katı Şampuanları vücudunuzun her yerinde kullanın, saçlarınızda en iyi sonuç için Saç Sabun / Katı Şampuan tercih edin.

Bir Saç Sabun / Katı Şampuan ne aramalısınız?

   Tüm Saç Sabun / Katı Şampuanlar, sıvı şampuanla aynı görevi gören katı sabunlardır. İyi olanları doğal yağlarla yapılır. Ayrıca uçucu yağlar ve çeşitli botanikler içerebilirler. Çoğunda kimyasallar, yapay kokular, deterjanlar ve sert koruyucular bulunmamaktadır (Sabuncu Efendi ürünlerinde kesinlikle hiçbiri bulunmaz).

   Nemlendirici yağlar, Saç Sabun / Katı Şampuanların önemli bir yönüdür. Bu nedenle, Saç Sabun / Katı Şampuan seçerken içerik listesini kontrol edin ve nemlendirici yağlar arayın. Genellikle zeytinyağına güveniriz çünkü kafa derisini derinlemesine nemlendirir ve yatıştırır. Hindistan Cevizi Yağı kuru saçı nemlendirir, kırık uçları önler ve saça parlaklık, parlaklık ve yumuşaklık katar. Hint yağı, kan dolaşımını artıran ve saç büyümesini iyileştiren yüksek konsantrasyonda omega-6 yağ asitleri içerir (Tüm Sabuncu Efendi Saç Sabun / Katı Şampuanlarında bu üç yağ eksiksiz olarak bulunur).

   Uçucu yağlar, iyi şampuan kalıplarının bir diğer önemli bileşenidir. Limon yağı; doğal saç derisi yağını dengeler ve uyarır ve pul pul cildi en aza indirir. Aynı Sefa (Calendula) Yağı; anti-enflamatuar ve bağışıklık sistemini uyarıcı özelliklere sahiptir. Papatya yağı; saçı güçlendiren antioksidanlar içerir. Jojoba yağı; saçı besleyen vitamin ve mineraller açısından zengindir. Nane yağı; kepeği ortadan kaldırırken kuru saç derisini soğutur, uyarır ve rahatlatır. Biberiye yağı; saç kalınlığını ve dolgunluğunu artırır.

   Çoğu Saç Sabun / Katı Şampuan vegandır (İstisnasız tüm Sabuncu Efendi ürünleri VEGANDIR). Bu nedenle, hayvan hakları sizin için önemliyse, malzemeleri kontrol ettiğinizden emin olun. Bunu yapmak, seçtiğiniz şampuan barının süt, bal ve diğer hayvansal yan ürünlerden arınmış olmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır.

   Yapay parfümlerden / kokulardan kaçınmanızı öneririz. Bunun yerine, doğal kaynaklı kokular, uçucu yağlar kullanan veya kokusuz Saç Sabun / Katı Şampuanları tercih ediniz.

En iyi Saç Sabun / Katı Şampuanlar hangileridir?

   Bu cevaplaması zor bir soru. Biz ‘Bizim Saç Sabun / Katı Şampuanlarımız’ deme eğilimindeyiz, ancak (kuşkusuz) önyargılı olabiliriz. Herkesin saç bakımı ihtiyaçları benzersizdir. Saç Sabun / Katı Şampuanlar eşit derecede benzersizdir ve her biri farklı nemlendirici yağlar ve / veya karışımları içerirler. Bu nedenle, hangilerinin ihtiyacınızı karşılayacağını görmek için her bir sabunumuzdaki ayrıntılı notları kontrol edin. Uygun bir şey bulamazsanız, Google’da Saç Sabun / Katı Şampuan araması yapın ve sizin için doğru olanı bulmak için farklı markaları deneyin.

Sabuncu Efendi Saç Sabun/Katı Şampuanlarının diğerlerinden farkı nedir?

   Bu soruya kesin bir cevap veremiyoruz çünkü piyasada çok fazla farklı Saç Sabun / Katı Şampuan var. Bunlar, bireysel zanaatkarlardan küçük sabun yapım şirketlerine ve hatta büyük şirketlere kadar uzanır. Sunulan ürünün kalitesi, üreticinin değerlerine ve bütünlüğüne bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

   Bununla birlikte, bazı tanınmış sabun markalarının ‘kaliteli’ bir Saç Sabun / Katı Şampuan olarak görmeye istekli oldukları şey karşısında bazen şok oluyoruz. Çoğu erit ve dök (Erit ve Dök Nedir; Piyasadan temin edilen sabun bazlarının ısıtılıp eritildikten sonra içerisine yapay koku, boya ve biraz yağ eklenerek kalıplara dökülmesiyle elde edilen sabunlardır. Büyük oranda kimyasal içerirler) tekniklerini kullanır. Daha da kötüsü, bazen hiçbir ürüne koymayacağımız deterjanlar ve kimyasallar içerirler.

   1997 yılından beri sabun ve vücut bakım ürünleri üretiyoruz. Bu sürenin neredeyse yarısında Saç Sabun / Katı Şampuanlar ürettik. Üretimimizi her zaman etik değerlere sahip çıkarak, kaliteli içerikler kullanarak ve çevreye saygı duyarak gerçekleştirdik. Bu nedenle, Saç Sabun / Katı Şampuanlarımız deterjan, koruyucu ve kimyasal içermez. Biyolojik olarak parçalanabilirler, septik sisteminiz için güvenlidirler ve çevreye zarar vermezler.

   Ek olarak, zanaatımıza ve sürekli gelişime bağlıyız. Her gün daha iyi malzemeler arıyoruz, yeni yöntemler deniyoruz ve elimizden gelen en iyi sabun ve vücut bakım ürünlerini sunmanın yollarını araştırıyoruz.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir