Saç Sabun / Katı Şampuanlar Nasıl Kullanınır

* Saç Sabun / Katı Şampuan nasıl kullanılır?

* Saç Sabun / Katı Şampuanlar ile saç kremi kullanmanız gerekiyor mu?

* Saç Sabun / Katı Şampuanı nasıl kuru tutabilirim?

* Vücudumda Saç Sabun / Katı Şampuan kullanabilir miyim?

* Saç Sabun / Katı Şampuanı her gün kullanabilir miyim?

* Kullandığım su türü Saç Sabun / Katı Şampuanın performansını etkiler mi?

Saç Sabun Katı Şampuan Kullanımı Hakkında Merak Edilenler 5

* Saç Sabun / Katı Şampuan nasıl kullanılır?

   O kadar uzun süredir sıvı şampuan kullandınız ki, başka her şey garip geliyor. Yine de bunu değiştirmek uzun sürmüyor. Elbette, bir geçiş dönemi var (buna biraz sonra değineceğiz). Yine de, bir hafta boyunca bir Saç Sabun / Katı Şampuan kullanın ve sıvı şampuana geri dönmek size tuhaf görünecek.

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar konsantre sabun kalıplarıdır. Bunları su ekleyerek etkinleştiriyorsunuz. Daha sonra saçınıza sürterek köpürtüyorsunuz. Sıvı şampuanlar kadar köpürmezler, ancak ürettikleri köpük hoş ve kalındır.

   Saçınızı ıslatarak başlayın. Sonra biraz köpük oluşturmak için Saç Sabun / Katı Şampuanı elinizde birkaç kez yuvarlayın. Oradan saçınıza sürün, saçınıza ve saç derinize masaj yapın. Bunu yaptığınız gibi, alıştığınız sıvı şampuan gibi hissedeceksiniz.

   Saçınız iyice kaplandıktan sonra köpüğü durulayabilirsiniz. Ardından, Saç Sabun / Katı Şampuanı kendi kendine boşalabilen su tutmayan bir yerde saklayın, burada havayla kuruyabilir. Bunu yapmak, ömrünü uzatacak, paradan tasarruf etmenizi sağlayacak ve çevresel ayak izinizi azaltacaktır.

Saç Sabun / Katı Şampuanlar ile saç kremi kullanmanız gerekiyor mu?

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar tipik olarak hepsi bir arada bir saç bakım çözümüdür. Böylelikle saçınızı temizler ve nemlendirir. Yine de bazı durumlarda ilave nemlendirme gerekir. Bu durumda da size doğal yağlar ile saçlarınızı nemlendirmenizi öneririz.

   Öyleyse, sizin için uygun olan Saç Sabun / Katı Şampuan bulun (bazıları diğerlerinden daha fazla nemlendirme özelliğine sahiptir) ve onu kullanmaya devam edin. İlave hidrasyondan yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız, mükemmel saç bakım yağlarımızdan size uygun olanı seçebilirsiniz. Uzman ipucu: Saç Sabun / Katı Şampuan sizin için bu işin bir kısmını zaten yaptığından, normalde yaptığınızdan daha az miktarda saç yağı ile başlayın (örneğin, yaklaşık bir kaşık saç yağı).

Saç Sabun / Katı Şampuanı nasıl kuru tutabilirim?

   Bu iyi bir sorudur ve doğrudan Saç Sabun / Katı Şampuanınızın ne kadar dayanacağıyla ilgilidir. Bir Saç Sabun / Katı Şampuanın uzun süre suda kalmasına izin vermek, Saç Sabun / Katı Şampuanı yumuşatır ve aşındırarak ömrünü kısaltır.

   Saç Sabun / Katı Şampuanınızı bir sabunluk üzerinde kurumaya bırakmanızı öneririz. En iyi sabunluklar su ile teması azaltmak için kendi kendine boşaltır ve/veya Saç Sabun / Katı Şampuanı tabağın yüzeyinden hafifçe yükseltir. Saç Sabun / Katı Şampuanınız biraz yumuşasa bile üzülmeyin hemen süzülen bir sabunluk kullanmak onun iyice kurumasını sağlayın. (Ayrıca Saç Sabun / Katı Şampuanınızı seyahat kabında bırakmamaya çalışın.)

Vücudumda Saç Sabun / Katı Şampuan kullanabilir miyim?

   Saç Sabun / Katı Şampuanlar saçınızda kullanılmak üzere özel olarak dengelenmiş olsa da, bu barlar oldukça uyumludur. Bu nedenle, vücudunuzda bir şampuan çubuğu kullanabilirsiniz. Aslında, müşterilerimizin çoğu sadece şampuan barları kullanıyor (özellikle sık seyahat edenler, eşyalarını spor salonu dolabında saklayanlar veya kamp gezilerinde aldıkları ürün sayısını azaltmak isteyenler).

   Saç Sabun / Katı Şampuanların içerdiği doğal yağlar tüm vücudunuzu ve yüzünüzü temizler ve nemlendirir.

Saç Sabun / Katı Şampuanı her gün kullanabilir miyim?

   Şampuanlama sıklığı tartışmalı bir konudur. Bazıları çok sık şampuanladığımıza ve bundan tamamen kaçınmamız gerektiğine inanıyor. (Bu fikrin arkasındaki düşünceyi takdir etsek de, saçlarımızı yıkamaktan hoşlanıyoruz.) Diğerleri, ister şampuanla ister sıvı sabunla olsun, günlük olarak şampuanlar.

   Tavsiyemiz, sizin için doğru sıklıkta şampuanlamanızdır. Kıvırcık saçlı olanlar, günlük olarak şampuanlamanın saçlarını asi yaptığını not ederler. Bu yüzden sık sık yıkamalar arasında birkaç gün bırakırlar ve saçları bunun için çok daha güzel görünür. Düz saçlı olanlar daha sık şampuanlamadan yararlanabilir.

   Terlediğiniz fiziksel aktivitelere katılırsanız, Saç Sabun / Katı Şampuanınızı daha düzenli kullanmak isteyebilirsiniz. Aynı şey, saçınızın sudaki kimyasallar tarafından gerilebildiği bir havuzda yüzmek için de geçerlidir.

Kullandığım su türü Saç Sabun / Katı Şampuanın performansını etkiler mi?

   Yumuşak Su Kullanın! Türkiye’de yaklaşık % 83 oranında SERT SU olduğunu biliyor muydunuz? SERT SU saçta mineral birikmesine yol açar ve bu da saçın cansız ve donuk görünmesine neden olur. Saç Sabun / Katı Şampuan + SERT SU saçınızın balmumu ve/veya saman gibi hissettiği ve kimsenin bunu istemediği kötü bir ‘balmumu’ vakasına yol açabilir! Bir su yumuşatma sistemi veya çok daha bütçeye uygun bir duş başlığı filtresi (Bonus: aynı zamanda cildi temizlemeye de yardımcı olur!) kurarak ‘mumlaşma hissini’ kolayca önleyebilirsiniz.

   Bazı su türleri Saç Sabun / Katı Şampuanınızın çalışma şeklini etkileyebilir. Sert su egzamayı tetikleyebilir veya saçınızın karışık ve kuru görünmesine neden olabilir. Klorlu, mineralli ve florlu su da bir Saç Sabun / Katı Şampuanın saçınızla etkileşim şeklini etkileyebilir.

   Yani, bir Saç Sabun / Katı Şampuanı test edin ve nasıl sonuç verdiğini görün. İstediğiniz sonucu elde edemezseniz, bizimle iletişime geçin, size bazı önerilerde bulunabiliriz. Belki bir elma sirkesi durulaması gereklidir; veya tamamen farklı bir Saç Sabun / Katı Şampuana geçerek fayda sağlayabilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir