Sabuncu Efendi

Hakkımızda

                Doğal organik yağlara olan ilgimiz 1997 yılında Bursa’da zeytinlik sahibi olmamız ile başladı. Zeytinlikten, ihtiyacımız fazlasında ürettiğimiz organik zeytinyağlarının en doğru şekilde değerlendirilmesiyle ilgili araştırmalara 1998 yılında başladık. İlk sabunlarımızı kendimiz için 2008 yılında ürettik.

                İlerleyen zamanlarda hazırladığımız doğal sabunlara ihtiyaçlarımız doğrultusunda zeytinyağı dışındaki yağları da eklemeye başladık. Kendi ihtiyaçlarımız doğrultusunda olan doğal sabun üretimimiz 2001 yılına kadar devam etti.

                2001 yılında doğal sabun üretimi maksadıyla AR-GE yapılması kararı alındı. Bu doğrultuda 2001-2005 yılları arasında sabun yapımında kullanılabilecek dünya genelindeki 300den fazla sabit ve esansiyel yağ incelendi. Aynı periyotta 1000den fazla doğal sabun formülü geliştirildi ve denendi.

                Yapılan araştırmalar sonucunda her yağın her vücut tipi için uygun olmadığını anladık ve formüllerimizi bu doğrultuda güncelledik. Yaptığımız her doğal sabunda o vücut tipi için uygun olan yağlar kullanılmıştır.  Bu doğrultuda tüm yağların faydalarından istifade etmek için saç ve cilt tiplerine uygun olarak doğal sabun çeşitleri üretmeye karar verdik.

                2005 yılında “Sabuncu Efendi” olarak butik doğal sabun üretimine başladık. Üretimimiz tamamı el ile üretilmektedir. Üretim tekniği olarak soğuk proses yöntemi kullanılmaktadır.

               2010 yılında doğal bitkisel yaplar üzerindeki tecrübelerimiz doğrultusunda saf bitkisel yağ ve tamamen bitkisel yağlardan yapılan saç ve vücut için Doğal Bitkisel Yağ karışımları üretimine başladık.

               2018 yılında yaptığımız AR-GE çalışmaları sonucunda Türkiye’de ilk defa %100 doğal Şampuan, Duş Jeli ve Sıvı Sabun üretimine başladık.

               2021 yılında yeni yatırım kararı alarak tamamen doğal, kimyasal içermeyen krem, balsam ve güneş kremi üretimine başladık.